Príď vystaviť svoju motorku!

Máš motorku CAFÉ RACER, CUSTOM, CLASSIC, SCRAMBLER, TRACKER? Tak ju príď ukázať 20.05. do Budapešti a 23.06 do Bratislavy!
Ak sa chceš zúčastniť výstavy Bikes in Town, tak nám napíš na info@bikesintown.com, pripoj fotku motorky a my ti pošleme registračný formulár.  Nemusíš byť žiadny profesionálny úpravca motoriek. Kritériom si ty, tvoja vášeň a tvoja garáž – je nám úplne jedno, či máš Simson, Babetu, Harley, Moto Guzzi, Ducati, BMW, Yamahu alebo starého peráka – SEM S NÍM!


CAFÉ RACER

Sú to upravované motorky, postavené na základoch originálneho modelu. čo boli na začiatku najmä Triumph, Norton a BSA. Ako vzory im boli závodné modely z pretekov ako boli Isle of Man TT. Cieľom bolo motorky odľahčiť ich čo najviac a tak im pridať na výkone a ovládateľnosti. A dodať im aj dostatočne pretekársky vzhľad, preto skracovali sedadlá, zužovali riadidlá, či menili nádrže alebo ich inak modifikovali. Aj vďaka týmto úpravam má každá motorka svoj osobitý a originálny výzor, vďaka ktorému sú to doteraz asi najpopulárnejšie motorky. Kto takú motorku mal, chcel sa na nej ukázať a tak sa začali organizovať aj rôzne preteky mestom, z kaviarne do kaviarne.

SCRAMBLER

Motorka Scrambler má prvky off-roadu, je vyššia s vystuženými riadidlami, zvýšenými blatníkmi, má menšiu nádrž a zvýšený rám so zdvihnutými stúpačkami pre lepšiu svetlú výšku. Značka Triumph vyrába tento typ motorky dlhé roky a tak dobre, až sa jej názov vžil ako pomenovanie novej triedy motocyklov. Jedným z najväčších milovníkov Scramblerov a zároveň človekom, ktorý tento typ motorky preslávil, bol svetoznámy herec Steve McQueen. V súčasnosti takúto motorku vlastní veľa známych osôb na celom svete, napríklad futbalová hviezda David Backham, herec Charlie Burmann a mnoho ďalších.

CLASSIC

Staré vintage klasiky sú späť a to s veľkou slávou! Motorky s dušou a silnou históriou vyrážajú po dlhých rokoch z garáži na svetlo sveta. Klasika je klasika a na nej sa dá pekne stavať. Dôkazom sú ich mnohé kúsky, ktorým majitelia znovu vdýchli život a vyšperkovali ich do dokonalosti. Vlastniť takúto motorku je prestíž, veď ide o kus umenia, dizajnu a histórie. 

 

CUSTOM

Custom motocykle sú jedinečné a vyrobené v obmedzenom množstve. Motocykle špeciálne označené "na zákazku" sa objavili v roku 1950 v rovnakom čase ako sa začala custom móda aj pri autách. Prvú custom motorku vyrobili Arlen Ness a Ben Hardy - bol to chopper. V rokoch 1990 až 2000 sa custom motorky stali jedinečnou a drahou „hračkou“, ktorej sa naplno začali venovať rôzne dielne ako Orange County Choppers, Jesse James West Coast Choppers, Roger Goldammer a ďalší.

 

TRACKER

Tracker je vlastne scrambler, ktorý môžete použiť v mestskej premávke. Všetko to začalo na motocyklových pretekoch v Spojených štátoch na neupravených tratiach pomenovaných ako Dirt-Track. Pretekári však túto motorku chceli používať každý deň, preto prešla jemnými úpravami a Street Tracker bol na svete! Prvý priekopník na cestách bol Harley XR750 a trackery sa odvtedy začali objavovať čoraz viac v uliciach miest v Spojených štátoch a neskôr aj vo zvyšku sveta. Spoznáte ich podľa širokých pneumatík a chýbajúcich blatníkov.