CAFE RACER

Väčšina anglických tovární po otvorení závodnej trate Brooklands a Isle of Man TT 1907 začali vyrábať cestné verzie svojich pretekárskych motocyklov, ktoré sa zvyčajne nazývali Brooklands Specials alebo Clubman. Sériovo vyrábané modely, boli drahšie, ale rýchlejšie a ľahšie ako obyčajné cestné stroje. Samozrejme, že tietomodely boli presne to, čo mladí muži chceli, a tak predajcovia napredovali! V roku 1950, BSA získala zlatú hviezdu Clubman a dominuje na Isle of Man TT pretekoch. Clubman je stále viac populárny pre jazdcov milujúci rýchlosť. Značky Triumph, Velocette a Northon boli významnými priekopníkmi štýlu cafe racers. Znížené  riaditká alebo úzke závodné sedadlá, to sú klasické prvky cafe racer motorky. Názov Cafe Racer bol aplikovaný na mladých jazdcov na pravých Clubman strojoch, ktorí sa radi stretávajú a majú chuť si zajazdiť v tej dobe pretekať. Pretekárska estetika a rozoznateľné prvky Cafe Racera sa stali najpopulárnejšou motorkou vôbec.

Cafe racer je mestská motorka nie na dlhé cestovanie, ale práve na kratké vzdialenosti mestom pre tých, ktorí majú radi motorky s krásnym dizajnom a urban životným štýlom, samozrjeme s pretekárskym duchom. 

SCRAMBLER

V roku 1960 priemysel prvýkrát vytvoril štýlový mestský trend pre motorku s vlastnostami enduro. Britský priemysel viedol trend Triumph Trophy, Norton Nomad / P11 a BSA.

Motorka Scrambler má prvky off-road, je vyššia, má vystužené riadidlá, zvýšené blatníky, menšie nádrže a zvýšený rám so zdvihnutými stúpačkami pre lepšiu svetlú výšku. Značka Triumph sériovo vyrába tento typ motorky dlhé roky, čo bolo pretavené do oficiálneho označenia motorky. Jedným z najväčších milovníkov Scramblerov a zároveň človekom, ktorý preslavil tento typ motorky bol svetoznámi herec Steve McQueeen. V súčastnoti takúto motorku vlastní veľa známych osôb na celeom svete, jedným z nich je napríklad futbalová hviezda David Backham, herec Charlie Burmann a mnoho ďalších.

CLASSIC

Staré klasiky s vintage štýlom s najväčšou dušou a silnou históriou medzi motorkami sa po dlhých rokoch vracajú späť a to s veľkou slávou! Vracia sa doba, kedy tieto motorky vychádzajú z garáži na svetlo sveta. Klasika je klasika a na nej sa dá pekne stavať. Dôkazom sú ich majitelia, ktorí vdýchli znova život do ich strojov a vyšperkovali do dokonalosti. Je veľmi vzácne vlastniť klasiku, pretože je to kus umenia, dizajnu a prestíže. 

 

CUSTOM

Vlastný motocykel je motocykel vyrobený iba pre vás! Vyrobená pre tak ako si ho sám navrhneš! Custom motocykle sú jedinečné a vyrobené v obmedzenom množstve. Motocykle špeciálne označené "na zákazku" sa objavili v roku 1950 v rovnakom čase ako sa začala custom „móda“ aj pri autách. V roku 1960 Arlen Ness a Ben Hardy vytvorili prvé custom motorky. V roku 1990 až po rok 2000 sa stala custom motorka jedinečnoua drahou „hračkou“, ktorú začali v plnej sile stavať Orange County Choppers, Jesse James, Roger Goldammer a ďalší...

Niektorí výrobcovia motocyklov, ako Harley-Davidson a Honda, obsiahli slovo "custom" ako súčasť názvu modelu motorky. 

 

TRACKER

Tracker je typ motorky, kotra sa podoba na Scrmabler. Je to jednoduch povedane motorka scrmabler, ktoru môžete ľahko používať v meste v rámci cestnej premávky. Všetko to začalo ma motocyklových pretekoch v Spojených štátoch na hlinenych oválnych tratiach pomenované ako Dirt-Track. Pretekári ale mali chut túto motorku použivať na každý deň, preto prešla jemnými úpravami a Street Tracker bol na svete! Prvý priekopník na cestách bol práve Harley XR750 a čoraz viac sa začali objavovať v uliciach v Spojených štátoch i mimo neho. Street tracker sú cesty-legálne verzie motoriek so širokými pneumatikami a žiadnymi blatníkmi